29 grudnia 2014

Nowości od Feerii!

Oto, co wydawnictwo Feeria przygotowało na pierwszy kwartał 2015 roku:

„Pośród żółtych płatków róż” Gabriela Gargaś
Data premiery: 14 stycznia 2015

Kilka osób, różne życiowe drogi, rozmaite wybory, nie zawsze jasne motywacje. Zuza, Joanna, Michał, Robert, Milena, Wojtek, ciocia Zosia i jej ukochany Zygmunt to prawdziwi, pełnowymiarowi ludzie. Bohaterowie Gabrieli Gargaś żyją w świecie, który nie jest czarno-biały, i oni też nie są czarno-biali – podejmują trudne, nieraz kontrowersyjne decyzje, wiążą się z nieodpowiednimi ludźmi, szukają siebie – i nie zawsze znajdują. Zawsze jednak dążą do szczęścia, pragną i desperacko poszukują miłości. Miłości, która nadaje sens życiu, która sprawia, że chcesz śmiać się głośno i oddychać pełną piersią.

„Życie pisze różne scenariusze, a my nie zawsze dokonujemy właściwych wyborów. Nie mamy prawa osądzać wyborów i moralności innych, bo nigdy nie znaleźliśmy się na ich miejscu i nie wiemy, co nimi kieruje. Czasami nic nie jest takie, jak nam się wydaje. Nie zawsze miłość wygrywa, może tylko w bajkach. Nie zawsze rozum bierze górę nad pożądaniem, a namiętność potrafi być zgubna. Każdy wybór niesie za sobą konsekwencje. Niekiedy dobre, innym razem złe. Na nic nie mamy stuprocentowej gwarancji, a tym bardziej na miłość. Na tym polega istota życia.”

„Zac & Mia” A. J. Betts
Data premiery: 14 stycznia 2015

Książka porównywana do bestsellera „Gwiazd naszych wina” Johna Greena. Emocjonalna, pełna humoru, realna opowieść o relacji dwojga nastolatków w obliczu groźnej choroby.

17-letni Zac jest chory na raka. W zasadzie mieszka w szpitalu i z pełnym rezygnacji optymizmem znosi wszystkie niewygody takiego życia. Coś się zmienia, gdy do pokoju obok wprowadza się Mia – zadziorna, wściekła na cały świat fanka Lady Gagi. Bardzo wiele ich dzieli – w prawdziwym świecie pewnie nigdy by się nie spotkali. Tu jednak obowiązują inne reguły, więc ich relacja, rozpoczęta stuknięciem w ścianę, staje się coraz silniejsza. Pobyt w szpitalu wymaga odwagi, ale żeby z niego wyjść, potrzeba jej jeszcze więcej. Czy Zac i Mia spotkają się poza szpitalem – i już razem pozostaną?

Zainteresowała Was któraś z tych książek? Czekacie na nią? Przyznaję, że mnie bardziej zainteresowała  - głównie dzięki ciekawemu opisowi kreacji bohaterów -  pierwsza książka i to ją postaram się przeczytać :)

23 komentarze:

 1. Książk Gabrieli Gargaś mnie zaciekawiał. Będę miała ją na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nic wybitnego, ale wydaje się, że to miłe lektury, sięgnęłabym ;) szkoda, że nie współpracuję z Feerią!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja czekam na wszystkie książki i przysięgam, że zwariuję w nadchodzącym roku z tymi wszystkimi nowościami, bo zapowiadają się bardzo czytelniczo-apetycznie ;d

  OdpowiedzUsuń
 4. Na książkę G. Gargaś mam ogromna ochotę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwsza książka wydaje się bardzo interesująca :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Niestety, ale nic mnie nie zainteresowało ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Druga książka wydaje się całkiem interesująca. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Może skuszę się przeczytać ;)
  pozdrawiam!!
  razemzksiazka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Obie są interesujące, choć do mnie bardziej przemawia druga premiera, która jest porównywana do GNW.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie czytałam nic tych autorów, ale pióro Gargaś chętnie poznam:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Właśnie wszyscy wybrali sobie już jakieś nadchodzące ulubione premiery, piszą że nie wiedzą na co wydawać pieniądze bo tyle tego jest i czuję się w tym osamotniona, gdyż po za najnowszą pozycją Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk nie czekam absolutnie na nic :P

  OdpowiedzUsuń
 12. Obie książki wydają się być interesujące :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie słyszałam o tych tytułach, chyba to trochę nie moje klimaty, w natłoku nowości na 2015 pewnie nawet bym na nie nie spojrzała, za dużo wydatków. ;)

  Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
 14. W sumie to obie pozycje zachęciły mnie na swój sposób. Całkiem nieźle się zapowiadają, więc będę mieć je na oku ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. W sumie obie wydają się być ciekawe :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Czytałam kiedyś "Namaluj słońce" G. Gargaś, która baaardzo przypadła mi do gustu, Ale jednak tym razem skusiłam się na drugą pozycję:)

  OdpowiedzUsuń
 17. Póki co żadna z tych książek mnie nie zainteresowała. Ale może po jakimś czasie po którąś z nią sięgnę ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Przyznam, że naprawdę obie nieźle brzmią:)

  OdpowiedzUsuń
 19. Zac i Mia niezmiernie mnie interesują, ciekawe jak to wyjdzie;)

  OdpowiedzUsuń
 20. Mam wrażenie że teraz nastąpi wysyp książek o chorobie nastolatków...

  OdpowiedzUsuń
 21. Interesujące pozycje, z którymi chętnie zapoznam się w swoim czasie. :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Zaintrygowała mnie okładka pierwszej książki, jest po prosu piękna! Ale pod względem treści obie pozycje mnie ciekawią.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...